Blog

Diyet Yapıyorum Ama Kilo Veremiyorum

Siz de, diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum diyorsanız bu yazı tam size göre.
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: “Her insan vücudu ve yeme alışkanlığı birbirinden farklıdır. Bu nedenle diyet programı size özel hazırlanmamışsa fayda etmemesi normaldir.”

Diyete Ne Kadar Uyabiliyorsunuz


Malum yaşam koşulları diyete harfiyen uyamayabilir ve istemeseniz de öğün atlatabilirsiniz. Bu öğün atlamaları hem vücudun doğru zamanda ihtiyacı olan besini almasını engeller hem de birleştirilmiş öğünler dolayısıyla vücudun diyet ile oluşturulmaya çalışılan alışkanlığının bozulmasına ve olması gerekenden fazla besin tüketimine yol açabilir.

Acele Etmek


Kilo vermek çabası ile arayışta olan insanların çoğu motivasyonunu hızlı kilo verme üzerine oturttuğundan kısa sürede istediği sonucu alamayınca vazgeçebiliyor. Bu duruma düşmemek için mutlaka sağlığınıza zarar vermeyecek esnek bir programla mümkünse uzman desteği alarak diyetinizi sürdürebilirsiniz.

Egzersizi Hayatımıza Sokmamak


Diyet denildiğinde genelde yeme alışkanlıklarını değiştirerek normalden çok daha az beslenmek düşünülmektedir. Bu yanlış bir yaklaşımdır, kilo verme, zayıflama, vücudu sıkılaştırma ve sağlıklı olma amacıyla yapılan diyette beslenme alışkanlıklarını ve düzenini

Dip Not: Kilo vermek, zayıflamak, vücudunu sıkılaştırmak ya da içinde bulunduğu kiloyu korumak istiyor olabilirsiniz. Bizim naçizane tavsiyemiz diyetisyeninizden size vücudunuza ve amacınıza uygun bir program yaptırmanız. Ve bu programı destekleyecek egzersiz programı mümkünse bunu da bir uzmandan destek alarak yapabilirsiniz. Son olarak yağ yakımına destek takviye besinler kullanılarak süreci hızlandırabilirsiniz.